Wednesday, October 20, 2010

Noone is Illegal Protest in front of the Polish Embassy in Kyiv, Ukraine on 22 October 2010

22 жовтня о 16-00 незалежні профспілки, представники лівих рухів та організацій, антифашисти України проведуть пікетування польської амбасади (вул. Ярославів Вал, 12) під лозунгом «жодна людина не є нелегальною» з вимогами прискорити легалізацію заробітчан, що не мають офіційного статусу у Польщі. У формі театралізованого перформансу буде продемонстрована тяжкість життя заробітчанина-нелегала. У це же день у Варшаві відбудеться пікетування Сейму з тими самими вимогами, у ньому візьмуть участь також заробітчани з України, ліві та анархісти з Польщі.


Зараз у Польщі працюють нелегально від 50 до 500 тисяч робітників-іноземців, серед яких значна частина – українці. Ці люди постійно зазнають дискримінації через свою юридичну незахищеність, стають об’єктами атак поліції, мафії та неонацистів. Часто вони не мають елементарних базових умов життя.

Організатори акції вважають, що кожна людина заслуговує на гідні умови життя та праці, що категорія «нелегальний» взагалі не може вживатися стосовно людини. Капіталістична глобалізація сьогодні усуває будь-які перепони для руху капіталу, але стимулює нерівний розподіл ринку робочої сили задля отримання надприбутків. Трудящі люди різних країн стають жертвами глобального капіталу, а ідеологи ксенофобії стикають їх одне з одним.

Еміграція – це лише одна «сторона медалі» для України. Наша країна не тільки постачає робочу силу в Європу та Росію, але й імпортує її з менш заможних регіонів, переважно з країн Закавказзя, Середньої Азії, Молдови. Ці люди часто не мають легального статусу в Україні, тому зазнають тих самих проблем, що і їх брати по нещастю – українці в Польщі. При цьому в Україні свідомо нагнітається расистська істерія під прикриттям націонал-патріотичних гасел стосовно «навали нелегалів».

За прогнозами спеціалістів, до 2050 року населення України у віці 18-59 років зменшиться на 44%, а кількість пенсіонерів виросте на 27%. Прогодувати майбутніх пенсіонерів зможуть тільки офіційно працюючі робітники, від яких будуть надходити відрахування у Пенсійний фонд. «Нелегальний статус працівника, - зазначають організатори акції, - у першу чергу вигідний роботодавцю та корумпованим органам міліції. У той же час «нелегали» купують продукти у магазина і сплачують НДС, але гроші йдуть у абстрактний Держбюджет, а не на допомогу пенсіонерам, багатодітним сім’ям тощо».

Ми розуміємо, що в даний момент доля наших співвітчизників залежить від міжнародної солідарності, тому закликаємо усі прогресивні сили світу підтримати їх протест за краще життя. Один світ – одна боротьба! Акція ставить за мету також привернути увагу до “тінізації” трудових відносин в межах України - нездатності захистити права через неоформлення трудових відносин. На думку організаторів, це породжується слабкістю незалежного профспілкового руху.

Організаторами акції виступили:
Незалежна профспілка «Захист праці» (http://zahist.wordpress.com/)
Незалежна студентська профспілка «Пряма дія» (http://direct-action.org.ua/)

Source: http://samozahist.org.ua/?p=38369

No comments:

Post a Comment